Noc Muzeów 2015

w Klubie Morza „Zejman”

mapka_brama_nizinna (Small)Jak wcześniej informowaliśmy, w naszej nowej siedzibie, w XVII-wiecznej Bramie Nizinnej rozpoczynamy nowy etap działalności udziałem w europejskim wydarzeniu kulturalnym – w Nocy Muzeów. „Zejman” pomimo rewolucji przeprowadzkowej nie przerwie swojej działalności ani o jeden tydzień. Zapraszamy przyjaciół, sympatyków klubu oraz wszystkich chętnych do odwiedzenia klubu w najbliższą sobotnią noc, by poznać nowe miejsce – zapomniany, przepiękny, bezcenny gdański zabytek. Nie będzie jeszcze wystroju wnętrz, bo dopiero wywozimy nasze zbiory z Wyspy Spichrzów ale będzie na pewno wspaniała, wręcz świąteczna, atmosfera, potężna dawka pieśni morza, nieco poezji, obszerna wystawa malarska gdańskich artystów. Pokażemy również po raz pierwszy nasze zbiory archeologiczne, dotychczas spoczywające w klubowym magazynie, znajdzie swoje stałe miejsce największa na świecie pastelowa, historyczna panorama Gdańska a po 200 latach od czasu napoleońskiego oblężenia ponownie wytoczone zostaną na szańce armaty, które oddadzą salut powitalny. Jesteśmy w trakcie karkołomnej operacji – wyprowadzamy klub ze starej siedziby i organizujemy w nowym miejscu wielkie wydarzenie kulturalne. Stąd wielki apel do wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los Klubu Morza „Zejman”:

APEL

Zgłaszajcie się od wtorku w godz. 16.00 – 22.00 do udziału w przeprowadzce i do organizacji naszej Nocy Muzeów. Jak nigdy potrzebna jest Wasza pomoc. Pęcznieje książka godzin bosmańskich wypracowanych przez wolontariuszy. Oni pierwsi dostaną karty wstępu do naszego nowego klubu. A do władz naszego miasta, do Pana Prezydenta Pawła Adamowicza kierujemy wielką naszą prośbę. Pomóżcie nam w spokojnym, przemyślanym zakończeniu zmiany siedziby. Publicznie zobowiązujemy się opuścić spichlerz „Steffen” na Wyspie Spichrzów w możliwym do utrzymania, nieprzekraczalnym terminie do końca miesiąca czerwca. W ten sposób uda nam się wspólnie uratować niekwestionowaną wartość Gdańska – Klub Morza „Zejman”. Proszę wziąć pod uwagę, że nie tylko mamy na głowie wyprowadzkę ale jednocześnie zasiedlenie nowego miejsca i przeprowadzenie wielkiej inauguracyjnej imprezy Noc Muzeów.

Panie Prezydencie. Z góry serdecznie dziękujemy!

Codziennie będziemy informować na stronie www i facebooku o szczegółach naszych działań przeprowadzkowych i przygotowań do Nocy Muzeów. Dziś podajemy do wiadomości komunikat o nocnym koncercie muzycznym. Koncert inauguracyjny w Bramie Nizinnej

„Na dobry początek…”

Serdecznie zapraszamy na muzyczne wydarzenie inaugurujące działalność Klubu Zejman w nowej siedzibie w Bramie Nizinnej. W sobotę 16 maja od godziny 19 gramy i śpiewamy w ramach Nocy Muzeów. Tradycyjnie już dziś zarezerwujcie sobie czas na sobotni wieczór i przynajmniej na kawałek nocy (planujemy grać przynajmniej do pierwszej w nocy). Zabierzcie rodziny, znajomych i przybywajcie do NOWEGO ZEJMANA, by znowu razem spotkać się, wspólnie pośpiewać i udowodnić, że to nie miejsce w sensie lokalizacyjnym jest najważniejsze, lecz ludzie.

Dotychczas (10 maja) swój udział w koncercie potwierdzili: Ryszard Linert, Michał Cieśluk, Piotr Słupczyński, Kamil Badzioch, Andrzej Starzec, Jacek Miąskowski i całe NEMO (Marek Wróblewski, Maciek Paszke, Krzysiek Kulczewski), Janek Sierzputowski (wsparcie NEMO i występ solowy), Robert Smołdzino, Zespół MIESZCZEK GDAŃSKICH z Klubu Seniora Motława, Piotr Żurawski i Adam Niedorezo, oraz Marcin Żurawiecki. Zapewne tradycyjnie w dniu koncertu zjawi się jeszcze przynajmniej kilku innych wykonawców… więc zapowiada się SUPER IMPREZA, na której po prostu TRZEBA BYĆ!

Serdecznie zapraszamy!

Dorota i Andrzej DĘBIEC