400-metrowy KONTENEROWIEC NA MIELIŹNIE!

Kontenerowiec klasy ULCV (Ultra Large Container Vessel) osiadł na mieliźnie na wejściu do portu w Hamburgu. Jednostka należy do China Shipping Container Lines (CSCL).Zbudowany w 2015 roku CSCL Indian Ocean wszedł na mieliznę na Łabie w środę, 3 lutego, w godzinach wieczornych (jak podają zagraniczne media około 21.30). Statek był w rejsie z Felixstowe w Anglii do terminalu kontenerowego: Eurogate Container Terminal Hamburg GmbH. Na pomoc wysłano pięć holowników, jednak nie były one w stanie uwolnić pływającego pod banderą Hongkongu giganta. Kolejna próba zostanie podjęta dzisiaj, tj. w czwartek, prawdopodobnie po południu. Zagraniczne media spekulują co do przyczyny wypadku – miałby to być problem z zasilaniem lub błąd nawigacyjny, jednak nie ma oficjalnej informacji na ten temat.

Aktualizacja, piątek, 5 lutego: 

Nie udała się kolejna próba ściągnięcia z mielizny kontenerowca klasy ULCV (Ultra Large Container Vessel) CSCL Idian Ocean. Jednostka od środy, 3 lutego znajduje się na rzece Łaba na wejściu do portu w Hamburgu. Jak zapowiadają lokalne władze, dzisiaj odbędzie się trzecia próba uwolnienia jednostki. Jeśli tym razem dojdzie do skutku, CSCL Indian Ocean zostanie odholowany do portu.

We wtorek, 9 lutego w bardzo wczesnych godzinach porannych przystąpiono do czwartej już operacji ściągnięcia z mielizny kontenerowca CSCL Indian Ocean. Akcja z udziałem 12-stu holowników zakończyła się sukcesem. 400-metrowy kontenerowiec obecnie cumuje w porcie w Hamburgu, gdzie przejdzie przegląd pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

Aktualizacja, piątek, 10 lutego: 

Przypomnijmy, że kontenerowiec będący w rejsie z Felixstowe w Anglii do terminalu kontenerowego: Eurogate Container Terminal Hamburg GmbH osiadł na mieliźnie 3 lutego w późnych godzinach wieczornych. Przez niemal tydzień próbowano uwolnić jednostkę.

Źródło: PortalMorski

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz