DZIEŃ PODRÓŻNIKA

Styczniowe spotkanie z cyklu „Dzień Podróżnika” odbędzie się w towarzystwie Radka Kowalczyka – współpomysłodawcy i współorganizatora reaktywacji Samotniczych Bałtyckich Regat o Puchar Poloneza oraz Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland – najtrudniejszych regat bałtyckich. Na jachcie Calbud startował w Regatach Mini Transat, które uznawane są za najtrudniejsze regaty na świecie. Odbywają się co dwa lata, a ich uczestnicy muszą samotnie pokonać ponad 8 tys. km z Francji do Brazylii. Zmagania Radka Kowalczyka podczas regat Mini Transat 2015 cały Szczecin obserwował z zapartym tchem. Regaty okazały się dla bohaterskiego żeglarza wyjątkowo trudne, po zderzeniu z niezidentyfikowanym obiektem, nowoczesna łódź zaczęła nabierać wody i bardzo szybko się przechyliła.

– Współrzędne tego wypadku zapamiętam do końca życia, bo moje życie zależało właśnie od zapamiętania tych kilku cyfr. Uderzenie było tak silne, że przechyliło jacht jak łupinę orzecha i na pokład wdarła się lodowata woda – mówił w rozmowie z Radiem Szczecin, Radek Kowalczyk.

Historia zakończyła się szczęśliwie, choć start ten na pewno nie przebiegł tak, jak żeglarz go zaplanował. Czy wystartuje w kolejnych regatach? Na te i inne pytania odpowie w najbliższą niedzielę, 31 stycznia.

„Dzień podróżnika”, niedziela, 31 stycznia, godz. 13, CKE Stara Rzeźnia ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin, wstęp wolny.

rel (CKE Stara Rzeźnia)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz