ŻEGLARSKI PUCHAR TRÓJMIASTA

Czwarta edycja trójmiejskich regat zainaugurowana zostanie 27 maja w ramach Święta Miasta Gdańska. Załogi zgłoszone do regat zacumują w przy Wyspie Spichrzów i w Marinie Gdańsk. Motława zaroi się od masztów, bowiem na cztery dni przed zamknięciem listy startowej do udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta zgłosiło się już ponad 80 załóg. Rozpoczęcie tegorocznej edycji regat zbiega się z obchodami Święta Miasta Gdańska i to właśnie uroczyste otwarcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta da początek dwudniowej celebracji. 27 maja, o godz. 20.15 na Targu Węglowym rozpoczęcie regat ogłosi Bogusław Witkowski Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – organizatora wydarzenia. Chwilę później Robert Janowski zaprosi na Finał Plebiscytu TOP20. W sobotę około o godz. 11.00 warto wybrać w okolice molo w Brzeźnie, aby obserwować start załóg do pierwszego wyścigu czwartej edycji regat – wyścigu o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. Po pierwszym dniu sportowej rywalizacji na wodzie, załogi przeniosą się do Gdyni, gdzie będzie miało miejsce podsumowanie pierwszych wyników. Kolejne wyścigi będzie można natomiast podziwiać z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, a w niedzielę z sopockiego molo, gdzie odbędzie się dekoracja zwycięzców. Zapowiada się weekend pełen sportowych emocji, bo jak pokazują minione edycje rywalizacja na wodzie, szczególnie na początku sezonu potrafi być bardzo zacięta, a o wyniku nierzadko decydują ułamki sekund. Gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot. Tegoroczna edycja regat została włączona do cyklu Regat pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni o Żeglarski Puchar 90-lecia Gdyni. Regaty otwierają także cykl Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej.

Program:

czwartek, 26 maja

godz.: 9 – odprawa przed treningiem „North Sails Go 4 Speed” (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 10 – otwarcie Biura Regat (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 12-16 – trening „North Sails Go 4 Speed” w okolicy molo w Brzeźnie
godz.: 17.30 – analiza treningu „North Sails Go 4 Speed” (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 19 – zakończenie zapisów w Biurze Regat (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów).

piątek, 27 maja

godz.: 10 – otwarcie Biura Regat (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 13 – start do wyścigu próbnego w okolicy molo w Brzeźnie
godz.: 18.30 – zakończenie zapisów do w Biurze Regat (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 19-20 – przywitanie zgłoszonych załóg oraz odprawa dla sterników przed rozpoczęciem regat (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
godz.: 20:15 – otwarcie regat w ramach Święta Miasta Gdańska (scena na Targu Węglowym).

sobota, 28 maja

godz.: 11 – start do pierwszego wyścigu – wyścigu o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., w okolicy molo w Brzeźnie
ok. godz. 17.30 – spłynięcie do Mariny Gdynia – basenu jachtowego im. Mariusza Zaruskiego
godz.: 18.30 – „North Sails Coaching” – praktyczne porady i analiza wyścigów
godz.: 19.30 – rozpoczęcie imprezy żeglarskiej dla załóg (Browar Port Gdynia).

niedziela, 29 maja

godz.: 10 – start do pierwszego wyścigu
godz.: 13 – spłynięcie do Mariny Sopot
godz.: 14-15 – ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat w Marinie Sopot.

Informacja prasowa

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz