BALTIC POLONEZ CUP RACE

SKIPPER Tomasz TURSKI nie żyje.

W Baltic Polonez Cup Race, odbywających się na trasie Świnoujście – Christiansø – Świnoujście biorą udział jedno i dwuosobowe załogi. Tegoroczna edycja regat, wystartowała we wtorek ze Świnoujścia, przyciągnęła 84 jednostki. Niestety dla jednego z uczestników zakończyła się ona przedwcześnie i tragicznie. 48-letni, startujący samotnie jachtem Quark Skipper Tomasz Turski, z nieustalonych przyczyn wpadł do wody. Na miejsce popłynęły jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i ratownictwa SAR oraz policji. Ratownicy z powodzeniem wyciągnęli mężczyznę z wody. Jak informuje Beata Olszewska, ze świnoujskiej policji, w rozmowie z Radiem Szczecin, żeglarz mimo reanimacji zmarł. Policja wszczęła postępowanie, by wyjaśnić okoliczności tej tragedii. Dla uhonorowania pamięci i trudu żeglarskich zmagań, organizatorzy postanowili dokończyć wyścig i zadedykować go żeglarzowi, który odszedł na wieczną wachtę. Ostatnie dwa dni regat – piątek i sobota (14 i 15 sierpnia 2015) – zostały ogłoszone dniami żałoby. W piątek (14 sierpnia) o g. 12, w Bazie regat na terenie Mariny OSiR Wyspiarz Świnoujście, złożone zostaną kwiaty na jachcie s/y Quark. Bandery Polski, Mariny OSiR Wyspiarz i Baltic Polonez Cup zostaną opuszczone do połowy masztu.

Oświadczenie organizatora Baltic Polonez Cup Race 2015:

Podczas tegorocznej edycji regat Baltic Polonez Cup 2015 miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. Z nieustalonych przyczyn Skipper jednoosobowego jachtu „Quark” wpadł do wody. Akcję ratowniczą podjęły jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i ratownictwa SAR oraz policji. Mimo podjętej reanimacji Uczestnik naszych regat zmarł. Okoliczności wypadku bada policja. Jesteśmy głęboko poruszeni tym wydarzeniem i pragniemy przekazać Rodzinie Skippera nasze najgłębsze kondolencje. Dalsze decyzje odnośnie regat zostaną podjęte po skontaktowaniu się z Rodziną oraz pozostałymi uczestnikami.

Komunikat Organizatora odnośnie zakończenia regat

Z uwagi na nieszczęśliwy wypadek, jaki miał miejsce w trakcie tegorocznych regat Baltic Polonez Cup, w wyniku którego zmarł jeden z naszych uczestników – Tomasz Turski – dla uhonorowania Jego pamięci i trudu żeglarskich zmagań, a także jako wyraz woli koleżanek i kolegów żeglarzy, postanowiliśmy dokończyć wyścig i pragniemy zadedykować go Tomkowi, który odszedł na wieczną wachtę. Ostatnie dwa dni regat – piątek i sobotę (14 i 15 sierpnia 2015) – ogłaszamy dniami żałoby. W piątek (14 sierpnia) o g. 12, w Bazie regat na terenie Mariny OSiR Wyspiarz Świnoujście, złożymy kwiaty na jachcie s/y Quark. Bandery Polski, Mariny OSiR Wyspiarz i Baltic Polonez Cup zostaną opuszczone do połowy masztu. W sobotę (15 sierpnia) o g. 18 odbędzie się skromna ceremonia zakończenia regat. Planowane wcześniej wydarzenia towarzyszące zostały odwołane. Rodzinie i Bliskim w imieniu wszystkich uczestników i kibiców regat składamy wyrazy głębokiego współczucia.

inf. Baltic Polonez Cup Race   |  Radio Szczecin

 Źródło: YACHTING

Foto: Archiwum LOBO.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz