SZCZECIŃSKI START w 2015

Żeglarze oficjalnie rozpoczęli sezon 

Email Drukuj

Ponad 100 osób uczestniczyło w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego w Szczecinie. Impreza odbyła się w Jacht Klubie AZS – u. W tym roku żeglarze przygotowują się między innymi do wyprawy – „Narwik 2015”. Do tego kapitan Wojciech Malejka zamierza wyruszyć w podróż dookoła świata na pokładzie jachtu „Wassyl”, a Agnieszka Skrzypulec z klubu SEJK Pogoń ubiega się o start w Igrzyskach Olimpijskich. W czasie uroczystości odbył się również chrzest nowego 22-metrowego jachtu „Ocean”. Kilkudziesięciu miłośników sportów wodnych uczestniczyło także w podniesieniu bandery w szczecińskim Centrum Żeglarskim przy ulicy Przestrzennej. Nowy sezon ma przynieść duże zmiany, mówił dyrektor Łukasz Pundyk – jesienią dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z wyremontowanego schroniska. Niszczejący budynek przeszedł kosztowny remont.

– Budowa zmierza ku końcowi, pomieszczenia już są pomalowane i myślimy, że jesienią wprowadzimy się do tych obiektów. To będzie nowa jakość, na której bardzo zyskamy – zapewniał dyr. Pundyk.

Łącznie na remont mariny miasto i urząd marszałkowski przeznaczyły ponad 36 milionów złotych – początkowo termin zakończenia prac planowano na 2011 rok, ale tymczasem jeden z wykonawców zbankrutował i zszedł z placu budowy, a kwestia nadzoru nad inwestycją budziła spore kontrowersje. Jednak, jak mówi zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska, do celu jest już blisko.

– Marina nam pięknieje, chociaż chcielibyśmy, żeby to wszystko działo się szybciej. No, ale żeglarstwo też uczy cierpliwości – jak jest flauta czasem trzeba pohalsować, żeby dotrzeć do celu – tłumaczył Soska.

Podczas uroczystości rozpoczęcia sezonu odbyły się mini regaty modeli, koncert szantowy zagrał też zespół „Majtki Bosmana”.

Źródło:

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz