W POGONI ZA WIDNOKRĘGIEM

Bartek Czarciński wyruszył w rejs dookoła świata!

 Jestem w doskonałej kondycji i w świetnym nastroju – powiedział chwilę przed wyruszeniem w samotny rejs dookoła świata kpt. Bartek Czarciński. W sobotę, 4 czerwca, pochodzący z Kalisza żeglarz na jachcie „Perła” rozpoczął wyprawę, która ma potrwać 350 dni.

W przystani „Delphia” w Górkach Zachodnich, Bartek podziękował rodzinie za wsparcie. Dziękował też wszystkim, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w przygotowania do rejsu. Nie zabrakło słów wdzięczności dla innych doświadczonych żeglarzy wspierających 29-letniego kapitana poradami przydatnymi przy budowie „Perły” i tymi, które z pewnością przydadzą się podczas samotnej żeglugi.

Na kei żegnało śmiałka ok. 100 osób, a na wodzie asystowało mu przy wyjściu z przystani kilkanaście jachtów. „Perła” nie ma silnika, jacht będzie płynął wyłącznie dzięki sile wiatru. Jego budowa trwała sześć lat. To lekka, nieskomplikowana w obsłudze jednostka z kompozytu, żywicy poliestrowej i tkanin szklanych. Czarciński będzie kontaktował się ze światem zewnętrznym drogą satelitarną i poprzez internet.

Ideą rejsu jest podążanie śladami Henryka Jaskuły, pierwszego Polaka i trzeciego w historii żeglarza, który samotnie okrążył glob w latach 1979-80 na jachcie „Dar Przemyśla”.

Strona rejsu

ŹRÓDŁO:  żeglarski.info

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam!

Dodaj komentarz